Relacje

Zawody Obedience w Sopocie (Joanna Hewelt) - 21.08.2008

 

ZAWODY OBEDIENCE W SOPOCIE

10 SIERPNIA 2008 R.

 

W sierpniu co roku odbywa się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, a w jej trakcie zawody posłuszeństwa. W sobotę przeprowadzono zawody wg regulaminów PT i MPPT, a w niedzielę odbyły się Mistrzostwa Pomorza Obedience 2008.

W zerówce po raz drugi wystartował Tomek z Tytusem. Występ udał się o wiele lepiej niż w Warszawie. Wypoczęty Tytus pracował dużo chętniej i weselej. Zabrakło tylko wykończeń ćwiczeń. Ostatecznie uplasowali się na 8 miejscu z 81/100 pkt. Otrzymanie oceny doskonałej u wymagającego sędziego Jacka Lewkowicza to duży sukces.


W klasie jeden wystartowałam z moim terierem. Był to start, który na długo zapamiętam. W trakcie przywołania Ludwik niespodziewanie przeskoczył przez niewidzialną przeszkodę, po czym z impetem się ze mną zderzył. Wynagrodziło mi to po raz pierwszy prawidłowe wykonanie aportu węchowego - to nasz wielki krok do przodu.

Sopockie zawody dają dobre rokowania na przyszłość, bo to na nich doszło do porozumienia między bydgoską i gdańską filią LabTeamu. Mamy plan, by razem z Tomkiem i Andrzejem spotykać się na wspólne treningi i ćwiczyć do zawodów. Myślę, że każdy z nas na tym skorzysta, bo przecież w grupie zawsze raźniej.

 

Joanna Hewelt
Labrador Retriever Team

 

[powrót]