Relacje

Targi ZOO - BOTANICA 2008 - 13.09.2008

 

TARGI ZOO - BOTANICA 2008

Wrocław, Hala Stulecia, 12 – 14 września 2008 r.

 


Odbywające się w Hali Stulecia Targi ZOO – BOTANICA to jedna z najliczniej odwiedzanych imprez we Wrocławiu (średnio 16 tys. osób). Rzeczywiście organizatorzy oferują mnóstwo atrakcji zarówno dla wielbicieli zwierzaków, jak i pasjonatów ogrodnictwa: przejażdżki konne, pokazy psów, pokazy kotów rzadkich ras, ale także wystawy rasowych świnek morskich, szczurów, myszek… Targi to także gratka dla amatorów rybek i gadów: można stanąć oko w oko z ogromnym pytonem czy gekonem oraz podziwiać piękne akwaria.

Ale ja pierwsze kroki skierowałam na stoisko Fundacji Labrador Pies Przewodnik, gdzie przywitali mnie Irena Semmler, Danuta Grzybkowska, Tomasz Bieliński oraz nie kto inny jak pies przewodnik - czarny Niger.

Irena przygotowała bardzo ciekawą prezentację „Historia Psa Przewodnika“. Będzie mówić nie tylko o psach przewodnikach w Polsce, ale także o początkach tej psiej profesji na świecie, sięgając kilka wieków wstecz i prezentując dawne ryciny. Teoria zostanie dopełniona praktyką i po wykładzie odbędzie się pokaz pracy psa przewodnika. Wszystko to trzeciego dnia targów, w niedzielę, o godzinie 13.00.

Warto wspomnieć, że jest już w sprzedaży kalendarz Fundacji Labrador Pies Przewodnik. Ciekawostką jest to, że po raz pierwszy opublikowane zostały zdjęcia z zagranicy. Zainteresownie kalendarzem na rok 2008 było tak duże, że został wysprzedany już na początku roku. Z edycją 2009 zapewne będzie tak samo.

 

Więcej o targach można poczytać tutaj. My zamieszczamy jedynie kilka zdjęć:

 

Ewelina Marczak
Labrador Retriever Team

 

[powrót]