Relacje

Pierwsze 12 miesięcy stowarzyszenia Labrador Retriever Team - 03.11.2008

 

PIERWSZE 12 MIESIĘCY STOWARZYSZENIA LABRADOR RETRIEVER TEAM


Pod sztandarem LabTeamu – stowarzyszenia, którego celem jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy o potrzebie szkolenia psa rasy labrador retriever oraz propagowanie aktywnego spędzania z nim czasu – działamy już rok! W związku z tym pozwalamy sobie na chwilę refleksji i wspomnień, by podsumować ten rok naszej działalności.

Bez wątpienia był to rok niezwykle intensywny i pracowity zarówno dla nas samych, jak i dla naszych psów. Nawiązaliśmy współpracę z portalami e-pies (www.e-pies.com) oraz pies.onet.pl (www.pies.onet.pl). Nasze artykuły kilkakrotnie pojawiały się na łamach „Psów Myśliwskich“, czasopisma propagującego kynologię łowiecką. Ponadto na przestrzeni tego roku zorganizowaliśmy cztery warsztaty szkoleniowe (w listopadzie 2007 r., a w 2008 r. w lutym, w czerwcu i we wrześniu), które zaprocentowały bardzo dobrymi wynikami naszych labradorów na zawodach i konkursach myśliwskich. Członkowie naszego stowarzyszenia podnosili swoje umiejętności i kwalifikacje także na seminariach prowadzonych przez światowej sławy szkoleniowców: Edgara Szerkla, Emilie Prytz czy Inki Sjosten. 1 maja urochomiliśmy naszą stronę internetową, którą systematycznie rozbudowujemy. Już teraz mamy ponad 60 artykułów, a w planach kolejne działy.

Również nasze labradory nie mogły narzekać na bezczynność. Dla części z nich był to rok debiutów na zawodach Obedience (Tytus Tomka, Miles Krzysztofa „Tory“) oraz na konkursach pracy retrieverów (Tola i Vanilia Andrzeja, Puma Małgosi, Khan Karoliny, Luba Poli) i tropowców (Goofy Kai). Wiele naszych doświadczonych labradorów uplasowalo się na wysokich lokatowych miejscach na konkursach retrieverów (Doda Władka, Vega Patrycji, Perła Eweliny). Ponadto Doda Władka ukończyła nie tylko Championat Pracy Polski, ale także została pierwszym w rasie Interchampionem Pracy. Aktywność naszych psów jednak to nie tylko widoczne sukcesy na zawodach i konkursach myśliwskich. Asia pracuje ze swoimi psami w ratownictwie, Grześ zajmuje się szkoleniem labradorów i przygotowuje je do roli psa asystenta, a Irena prowadzi fundację Labrador Pies Przewodnik. Natomiast Jola z Georgem, Marta z Obisią i Blondynem, Iwona z Orką oraz Andrzej z Inuvikiem uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych, pogłębiając tym samym swoją wiedzę w zakresie szkolenia psów.

Zwalniać tempa nie zamierzamy. Mamy jeszcze sporo pomysłów i planów na bliższą i dalszą przyszłość. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie równie intensywny zarówno dla nas, jak i dla naszych labradorów.

 

Labrador Retriever Team

[powrót]