Relacje

Regionalny Konkurs Pracy Retrieverów kl. B i C w Krzydlinie Małej, PZŁ Oddział Okręgowy we Wrocławiu (Ewelina Marczak) - 06.10.2007

W sobotę 6 października 2007 r. na pięknych terenach położonych niedaleko Krzydliny Małej odbył się Regionalny Konkurs Pracy Retrieverów kl. B i C. Do konkursu przystąpiło 14 psów (głównie labradory, ale także dwa flaty i jeden golden). Sędzią głównym był p. Andrzej Jakubowski.
Uroczyste otwarcie konkursu nastąpiło o godz. 9.00. Uczestnicy wylosowali numery startowe i odebrali robocze karty oceny. Zaraz potem sędziowie rozpoczęli ocenianie psów. Pierwszą konkurencją dla wszystkich startujących było posłuszeństwo ze strzałem (chodzenie przy nodze bez smyczy, zostawanie na miejscu, przywołanie) sędziowane przez p. Ryszarda Nowickiego. Następnie oceniany był aport z lądu (do tej konkurencji użyto żywych bażantów), a sędziował p. Andrzej Jakubowski i p. Marta Kapelska. Później psy pracowały w szuwarach i w wodzie i te dwie konkurencje oceniał p. Aleksander Skrzyński. Szczególnie trudno było wracającym z kaczką w kufie psom pokonać stromy brzeg całkowicie porośnięty wysokimi jeżynami. Kolejne dwie konkurencje to włóczka królika i włóczka bażanta, którą przecięła… sarna. Sędziował p. Marian Koperski. Na końcu pracę psów na markingu oceniał p. Ryszard Nowicki.
Konkurs przebiegał sprawnie, pogoda tym razem dopisała, a uczestnicy między poszczególnymi konkurencjami mogli posilić się dobrą grochówką i kiełbaską z grilla. Zmagania uczestników zakończył pokot oraz uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów.

 

Klasa C
1. LARIX Kociokwik (wł. Arkadiusz Pohl), 200 pkt, I°
2. AHUK z Puszczy Lubuskiej (wł. Wojciech Sroka), 190 pkt, I°, Najlepszy przewodnik.
 Klasa B
1. BELOTTO Herbu Zadora (wł. Dariusz Kubiak), 136 pkt, I°, CPC
2. CYPRYS Cotoneaster (wł. Arkadiusz Pohl), 130 pkt, I°
3. JENNIFER PERŁA Xandrina (wł. Ewelina Marczak), 127 pkt, II°
4. DRUMLA Herbu Kruk (wł. Arkadiusz Pohl), 126 pkt, II°
5. CAŁKA Black&White (wł. Marek Rogoż), 123 pkt, II°
6. YOLKA Kociokwik (wł. Wojciech Sroka), 112 pkt, II°
7. MISS MALLORYS Lore at first sight (wł. Anna Dziekanowska), 110 pkt, II°
8. LOIRE Leminiscatus (wł. Wanda Brandy), 105 pkt, II°
9. BOY Bellatrix (wł. Agnieszka Grodkowska), 72 pkt, III°
10. ESTO QUODESSEVIDERIS Adsum (wł. Magdalena Chmielewska), 59 pkt [bez dyplomu]
11. SALMA Dolina Kominków (wł. Barbara Łuczak), [bez dyplomu].

 

 

                                                                         Ewelina Marczak
Labrador Retriever Team

[powrót]