Relacje

Z labradorami w Nowy Rok… (Ewelina Marczak) - 07.01.2009

 

Z labradorami w Nowy Rok…

Smolarnia, 31 XII 2008 – 4 I 2009


Tegorocznego Sylwestra członkowie stowarzyszenia Labrador Retriever Team spędzili w urokliwej Smolarni, w swoim gronie i w gronie najbliższej rodziny, wśród rozmerdanych ogonów labradorów. Była zabawa do rana, były sztuczne ognie, były życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, były niekończące się rozmowy przy kominku.

Te wspólnie spędzone noworoczne dni minęły nam bardzo szybko. Spadł śnieg i dużą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, były codzienne kuligi i długie spacery po lesie. Naszym labradorom także zorganizowaliśmy rozrywkę: oprócz beztroskiego wspólnego biegania mogły wykazać się w tym, do czego zostały wyhodowane i co jest ich prawdziwą pasją – w aportowaniu. Przeprowadziliśmy konkurs na najszybszy aport: owinięty w skórę królika 2 kg aport rzucany był na odległość około 30 metrów, liczył się styl pracy psa, dobra obserwacja, ruszanie na komendę, szybkie podjęcie, oddanie w siadzie oraz oczywiście szybkość. Za dodatkowe komendy i niestylową pracę psa dodawane były karne sekundy. Zabawa tak się spodobała wszystkim uczestnikom, i labradorom, i ich przewodnikom, że następnego dnia powtórzyliśmy rozgrywkę. Jedynie na pływanie nie było warunków, ponieważ zamarzł pobliski staw, jednak już pluskania się w rzeczce przepływającej przez teren gospodarstwa agroturystycznego, w którym się zatrzymaliśmy, nasze labradory nie mogły sobie odmówić, mimo bardzo niskich temperatur.

Noworoczne spotkanie we wspólnym labteamowym gronie napełniło nas entuzjazmem i zapałem, było miłą odskocznią od codzienności, a dla naszych labradorów doskonałą okazją do szaleńczych pogoni i beztroskiej nie mającej końca zabawy. Oby cały ten zaczynający się dopiero rok przyniósł to, czego życzyliśmy sobie w sylwestrową noc, i oby udało się nam zrealizować wszystkie nasze noworoczne postanowienia!

Więcej zdjęć w galerii.

Ewelina Marczak
Labrador Retriever Team

 

[powrót]