Relacje

2 lata stowarzyszenia Labrador Retriever Team - 24.11.2009

 

Niedawno minęła druga rocznica działalności LabTeamu. W ostatnim roku nasza strona wzbogaciła się o kilkanaście kolejnych artykułów (głównie relacji z konkursów, zawodów, warsztatów oraz opisów poszczególnych etapów szkolenia w dziale "Szkolenie Labradora"). Ponadto zorganizowaliśmy dwa kilkudniowe zjazdy szkoleniowe. LabTeam był też obecny na każdym konkursie pracy retrieverów w tym roku w Polsce i na paru w Czechach oraz na kilku zawodach Obedience. Dodatkowo niedawno uruchomiliśmy forum Szkolenia Retrievera, które stanowi platformę komunikacyjną dla osób, które chcą pracować ze swoim retrieverem w zakresie użytkowości myśliwskiej, zawodów posłuszeństwa sportowego oraz innych kynologicznych dyscyplin.

W planach na najbliższy rok mamy zorganizowanie warsztatów dla użytkownikow forum szkoleniowego, które niedawno uruchomilismy. Będą one prowadzone przez doświadczonych utytułowanych zawodników. Podczas naszych warsztatów chcemy zorganizować konkurs retrieverów na sztucznych aportach (dummy). Mamy nadzieję, że warsztaty i zorganizowany w ich ramach konkurs dummikowy zachęci właścicieli labradorów i innych retrieverów do aktywnego wypoczynku ze swoimi psami.

Mamy nadzieję (i dołożymy do tego wszelkich starań), że kiedyś, w niedalekiej przyszłości, uda się zrealizować prawdziwe ogólnopolskie konkursy pracy retrieverów na dummy pod sztandarem ZKwP.

 

[powrót]