Relacje

Zawody Obedience MULTICUP – Jaktorów 07.08.2010r. (Joanna Hewelt) - 11.08.2010

Na początku sierpnia rozegrano zawody Obi, w których wzięli udział członkowie LabTeam.

Zawody w Jaktorowie były świetnie zorganizowane i panowała na nich przesympatyczna atmosfera. Odbyły się na bardzo ładnym, równiutkim boisku, na którym niestety stała woda po tym jak przeszła gwałtowna burza. Największą atrakcją był sędzia, który przyleciał z Norwegii, kraju w którym dyscyplina obedience jest na bardzo wysokim poziomie. Możliwość sprawdzenia się u kogoś spoza naszych granic jest zawsze bardzo ciekawym doświadczeniem.

W klasie 1 swój drugi start miała Ola z naszą labteamową czekoladą – Milesem. Był to naprawdę udany występ, najlepszy w karierze tego zespołu. Wszystkie ćwiczenia zostały pozytywnie wykonane co jest bardzo dużym powodem do satysfakcji.

Z mojego startu z „honorowym labem” Ludwikiem również jestem bardzo zadowolona. Niestety sędziemu nie spodobał się sposób w jaki terier wykonuje zmiany pozycji na odległość i ocenił nam to ćwiczenie na 0 punktów. Poza tym stojąca woda na boisku nie ułatwiała poruszania się i w końcu skończyło się to efektownym poślizgiem i moim upadkiem w trakcie startu. Na szczęście Ludwik był bardzo dzielny i przez cały start starał się bardzo mocno wykonywać wszystko jak najlepiej.

Teraz nie pozostaje nic innego jak pilnie trenować do wrześniowych Mistrzostw Polski Obedience.

Joanna Hewelt
Labrador Retriever Team

 

 

[powrót]