Relacje

Relacja z warsztatów szkoleniowych, które odbyły się w dniach 10-17 sierpnia 2012 r. w Biskupinie.(Małgorzata Zaorska) - 03.10.2012


Wzorem ubiegłego roku w Biskupinie, Pan Leszek Siejkowski zorganizował na terenie obwodu łowieckiego należącego do Koła Łowieckiego Nr 119 „Szarak”, warsztaty dla przewodników retrieverów. Część uczestników skorzystała z gościnności Schroniska Myśliwskiego Hubertówka u Walentego, które jest jednocześnie siedzibą  KŁ nr 119.

W założeniach, w dniach 10-14 sierpnia 2012 r. miały się odbyć zajęcia przygotowujące do zawodów retrieverów na dummy, zaś w dniach15-17 sierpnia 2012 r. – warsztaty retrieverów i trening przed konkursem pracy retrieverów kl. A i B. Rzeczywistość jak zwykle zweryfikowała wcześniejsze założenia, zarówno ze względu na liczbę uczestników warsztatów jak i na osoby, które miały prowadzić zajęcia.

Warsztaty dummikowe odbywały się zgodnie z zaplanowanym terminem. W zajęciach uczestniczyło 5 psów: 2 psy rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever, 1 Flat Coated Retriever, 1 Golden Retriever i 1 Labrador Retriever. Warsztaty prowadzone były w dwóch grupach. Pierwsza to przewodnicy z psami przygotowujący się do startu tylko w klasie D-0 oraz równolegle w dwóch klasach D-0 i D-Open i tu zajęcia prowadzone były przez Władka Hoffa. Drugą grupę stanowili przewodnicy przygotowujący swoje psy do startu tylko w klasie D-Open, a zajęcia prowadziła, pisząca tę relację.

Warsztaty i treningi retrieverów przygotowujące do startu w konkursie pracy retrieverów kl. B w rzeczywistości rozpoczęły się już 12 sierpnia 2012 r. W zajęciach, które miałam przyjemność prowadzić, uczestniczyły 3 psy: 1 LR (Puma), 1 GR (Zurka) i 1 FCR (Żużel). Po 15 sierpnia 2012 r. grupa uczestników znacznie się powiększyła. Do grona ćwiczących dołączyło 5 Labrador Retrieverów (Alik, Wera, Nikon, Joka i Ansari) oraz Chesapeake Bay Retriever! Grupa ta ćwiczyła z Władkiem Hoffem, a ponadto do grona prowadzących warsztaty dołączył Piotr Wolny.

 Niezaprzeczalną atrakcją, dzięki uprzejmości Pana Leszka Siejkowskiego, dla uczestników warsztatów  retrieverowych była możliwość uczestniczenia w otwarciu sezonu polowań na kaczki, który przypada na dzień 15 sierpnia oraz w następnych polowaniach, których celem było pozyskanie zwierzyny na mający się rozegrać w dniu 18 sierpnia 2012 r. Konkurs Pracy Retrieverów. W sumie na 11 strzelonych kaczek nasze psy (Puma, Zurka i Żużel) podniosły 8 sztuk, pozostałe 3 zostały przyniesione przez wyżły należące do myśliwych.Darz Bór
Małgorzata Zaorska
Labrador Retriever Team

[powrót]