Relacje

Relacja z Zawodów Retrieverów na Dummy - Biskupin 2012r. (Małgorzata Zaorska) - 11.10.2012

 
W dniu 15 sierpnia ok. godziny 16-tej w Hubertówce u Walentego w Biskupinie odbyło się oficjalne otwarcie drugich w tym roku Zawodów Retrieverów na Dummy. Organizatorem zawodów był Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Bydgoszczy. Otwarcia zawodów dokonał Pan Leszek Siejkowski, w obecności Pani Małgorzaty Lorenc, Kierownika Sekcji Spanieli i Retrieverów ZKwP Oddział w Bydgoszczy i jednocześnie międzynarodowego sędziego kynologicznego.Zawody rozgrywane były, zgodnie z obowiązującym od zeszłego roku Regulaminem, w dwóch klasach: „D-0” i „D-Open”. Do klasy „D-0” zgłoszonych było 8 psów: 5 Labrador Retrieverów, 2 Flat Coated Retrievery i 1 Nova Scotia Duck Tolling Retriever, natomiast do klasy „D-Open” zgłoszono 7 psów: 4 Labrador Retrievery, 1 Flat Coated Retriever, 1 Golden Retrievera i 1 Nova Scotia Duck Tolling Retriever.

Bardzo cieszy rosnąca liczba startujących psów, co świadczy o co raz większym zainteresowaniu zawodami. Na uwagę zasługuje również fakt, że w klasie D-0 pojawiło się sporo psiej młodzieży (TAROT ROCHEBY z Borowskich Stawów, FINKE Leminiscatus, Compendio EYRAN, ANSARI Forest and River), szkoda jednak, że w rękach dobrze znanych z poprzednich zawodów, przewodników.W tym roku komisja sędziowska była wyjątkowo bardzo liczna:
Sędzia Główny – Leszek Siejkowski
Sędziowie – Paweł Bocianowski, Zbigniew Skrzek, Tomasz Oset, Marek Frąszczak, Sylwester Tułodziecki i Krzysztof Majbrodzki
Ponadto w ocenie pracy psów brało udział 4 asystentów prób pracy: Iwona Żuczek, Magdalena Kozłowska, Piotr Wolny i Michał KlafczyńskiPo oficjalnym otwarciu imprezy, zawodnicy rozlosowali numery startowe oraz otrzymali karty ocen. Zawody, wzorem roku ubiegłego, przeprowadzone były na gminnym trawiastym boisku i jego najbliższych okolicach. Jednakże novum tegorocznych zawodów, to jednoczesne rozgrywanie obu klas D-0 i D-Open. W tej sytuacji nie dziwi tak liczny skład komisji sędziowskiej, gdyż dwa równocześnie oceniające zespoły sędziów zapewniły sprawny przebieg zawodów oraz ich zakończenie przed zachodem słońca.Po zakończeniu oceniania poszczególnych konkurencji pozostawało już tylko cierpliwe oczekiwanie na podliczenie wyników i oficjalne zakończenie zawodów. Sędzia Główny Zawodów Retrieverów na Dummy, Pan Leszek Siejkowski dokonał podsumowania imprezy oraz wraz z Panią Małgorzatą Lorenc wręczyli przewodnikom psów puchary i dyplomy. Potem przyszła kolej na ognisko, pieczenie kiełbasek i świętowanie zakończenia zawodów.Podsumowując, były to drugie w tym roku Zawody Retrieverów na Dummy i należy je zaliczyć do udanych. Podkreślić należy ich dobre przygotowanie i organizację. Dzięki zapewnieniu dwóch zespołów sędziowskich, co było zasługą Pana Leszka Siejkowskiego, który od samego początku był zaangażowany w propagowanie tego nowego sportu kynologicznego, zawody przebiegały sprawniej, a ponadto wszystkie konkurencje z obu klas mogły być rozgrywane za dnia. Co prawda oficjalne zakończenie odbywało się już po zmroku, ale za to miało swój niepowtarzalny urok.

Małgorzat Zaorska
Labrador Retriever Team

 

Wyniki Zawodów Retrieverów na Dummy rozegranych w Biskupinie 15.08.2012r

Klasa „D-0”

1. TAROT ROCH z Borowskich Stawów (Labrador Retriever), wł. M. i K.
    Gostyńscy, 72 pkt
2. FINKE Leminiscatus (Labrador Retriever), wł. Irena Jurkowska, 71 pkt
3. Compendio EYRAN (Flat Coated Retriever), wł. Monika Pawlak
    Szymczak, 69 pkt
4. REE Amadorado Aurea Flama (Nova Scotia Duck Tolling Retriever), wł.
    Elżbieta Okoń, 69 pkt
5. Compendio SAMBA PRINCESS OF THE SUN (Flat Coated Retriever, wł.
    Irena Jurkowska, 63 pkt
6. DIA HABIL Marivet (Labrador Retriever), wł. Beata Niemiec, 59 pkt
7. BAZYL z Koła Św. Huberta (Labrador Retriever), wł. Agnieszka Faber,
    52 pkt
8. ANSARI Forest and River (Labrador Retriever), wł. Jacek Trzpil, 50 pkt

 Klasa „D-OPEN”

1. JOKA Alfa Matrix FCI (Labrador Retriever), wł. Jacek Trzpil, 75 pkt
2. ZABALA ZAVA Herbu Zadora (Labrador Retriever), wł. Grzegorz Duda,
    70 pkt
3. WERA Herbu Kruk (Labrador Retriever), wł. Jan Michalski, 55 pkt
4. Swallowsfight Dancer-Yinti (Flat Coated Retriever), wł. Monika
    Mężyńska- Jakóbczyk, 55 pkt
5. AZURA Aspra (Golden Retriever), wł. Renata Wróbel-Radecka, 55 pkt
6. DIA HABIL Marivet (Labrador Retriever), wł. Beata Niemiec, 44 pkt
7. REE Amadorado Aurea Flama (Nova Scotia Duck Tolling Retriever), wł.
    Elżbieta  Okoń, 42 pkt

[powrót]