Terminarz

Working Test - Fun Competetition - Olkusz k/Krakowa - 21.04.2013

DUMMY – SEMINARIUM  I  WARSZTATY   DLA  POCZĄTKUJĄCYCH  I  ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH

Warsztaty adresowane są do wszystkich pasjonatów szkolenia i pracy z retrieverem. Zapraszamy  zarówno przewodników pragnących rozwinąć swoje umiejętności w przygotowaniu psa do startu w zawodach dummy, working testach czy konkursach pracy rertieverów  jak i amatorów  chcących  poznać specyfikę i metody pracy z retrieverem.

Termin: 19-21 kwietnia  2013 

Prowadzący: Seminarium, treningi, konsultacje poprowadzi p. Martin Incédi (cz) – sędzia i główny  trener Czeskiego Klubu „Retriever Sport”

Ramowy program:  
Rozpoczęcie warsztatów w piątek 19 kwietnia o godz. 19:00, zakończenie w niedzielę 21 kwietnia  ok. godz. 17:00.

• 19.04 - piątek 
 19.00 – 21.30-  seminarium
 temat : WT ( Working Testy)  - regulaminy,  kryteria oceny pracy psa, podstawy i zasady  treningu na sztucznym aporcie  (DUMMY )

• 20.04 –  sobota
Treningi  odbywać się będą  z podziałem na grupy.  Ilość psów w  grupach (1-3) i czas trwania sesji treningowych  (1,5- 2,5 h) dostosowany zostanie do poziomu  aktualnego wyszkolenia psów i przewodników  oraz  zakładanego celu treningu .
Wszyscy uczestnicy mogą  brać  udział w sesjach treningowych wszystkich grup, ale psy aktualnie nie pracujące (nie biorące udziału w sesji) powinny mieć zapewniony w tym czasie komfort i warunki do odpoczynku.
Wieczorem przewidziano czas na konsultacje. 

21.04 –  niedziela  
przed południem  –  WT -„Fun Competetition” .

Uczestnicy spróbują zmierzyć się  z zadaniami zaproponowanymi przez sędziego w wybranej przez siebie klasie.
Po przerwie obiadowej omówione zostaną  najistotniejsze elementy pracy  startujących zespołów (pies/przewodnik),  w kontekście wytycznych  FCI  dot. WT  i  w oparciu o założenia Regulaminu  WT w CZ.

• Zakończenie warsztatów i rozdanie nagród dla zwycięzców  ok. godz.17.00

• Warsztaty zostaną przeprowadzone na wolnym powietrzu bez względu na warunki atmosferyczne.

Miejsce:
Kraków / Olkusz

Liczba miejsc:
ilość uczestników z psami ograniczona  jest do max. 6 -8 zespołów
(decyduje kolejność  zgłoszeń/ wpłat)

Do udziału w warsztatach z psem zapraszamy przewodników retrieverów, których psy opanowały komendy z zakresu podstawowego posłuszeństwa: siad/waruj/- zostań, chodzenie przy nodze, przywołanie oraz chętnie aportują.

W szkoleniu nie mogą uczestniczyć psy prezentujące zachowania agresywne,  stwarzające zagrożenie dla innych psów i ludzi, suki w cieczce, psy bez aktualnych szczepień obowiązkowych.

Koszt uczestnictwa : 
1-  uczestnik  z psem     450,- zł    
2-  uczestnik  bez psa    280,- zł

Dojazd, nocleg, wyżywienie:
w cenę warsztatów nie jest wliczony transport, nocleg i wyżywienie.

Zgłoszenia  prosimy przesyłać na adres: workingretriever@alteri.pl w temacie maila wpisując: Zgłoszenie na seminarium i warsztaty 19-21.04.2013

W zgłoszeniu proszę podać :
Imię i Nazwisko (uczestnika):
nr. telefonu kontaktowego:
opcja : (z psem/bez psa)

Po otrzymaniu  zgłoszenia prześlemy formularz zgłoszenia  oraz nr. konta do przelewu. Dokonanie wpłaty jest warunkiem rezerwacji udziału w warsztatach.

 

[powrót]